Czym jest kreatyna?

sty 18, 14 Czym jest kreatyna?
Kreatyna

Kreatyna

Kreatyna to związek chemiczny tworzący się w trakcie przemiany materii. Kreatyna występuje głównie w ścięgnach i mięśniach. Wykorzystywana jest głównie do magazynowania oraz uwalniania energii potrzebnej praktycznie każdemu procesowi chemicznemu występującymi w naszym organizmie, między innymi do syntezy białek mięśniowych. Kreatyna jest składnikiem tkanki mięśniowej, powoduje skurcz mięśniowy.

Kreatyna najlepsza jest taka jaka daje nam najlepsze rezultaty, nie warto patrzeć na cenę, często to właśnie te najtańsze suplementy dają największe efekty, warto zapoznać się z opiniami tyczącymi się kreatyny różnych producentów.

Kreatyna olimp 1250
To wysokomikronizowane postać kreatyny. Jest dobrze rozpuszczalna i lepiej wchłanialną kreatyną niż tradycyjny monohydrat. Podobnym produktem jest kreatyna olimp mega caps 1250.
Cena kreatyna olimp 1250: ~5zł za 30 kaps.
Dawkowanie kreatyna olimp 1250: 6-8 kapsułek dziennie
Opinie kreatyna olimp: kreatyna o bardzo dobrych opiniach, nie należy do najtańszych ale z pewnością do jednych z najlepszych.

Kreatyna vitalmax
Od kreatyny innych firm odróżnia ją czystość na poziomie 99%, jest to rzadko spotykane u innych producentów. Produkt jest wysoce rozdrobbiony – ułatwia to jego wchłanianie.

Cena kreatyna vitalmax: ~70zł za 1200g
Dawkowanie kreatyna vitalmax: 5-10g dziennie
Opinie kreatyna vitalmax: część osób poleca, część odradza. Jest to bardzo tania kreatyna, przez co jest z góry skazana na porażkę przez część osób, jest to jednak produkt warty przetestowania.

Kreatyna gainer
Do rodziny tej należą: Titan, Creabolikum, Zell Taurus, Krea7

hi_tec_kreatynaKreatyna hi tec
Jest to czysty monohydrat kreatyny. Sprzedawany jest jako proszek, wzbogacony o witaminy z grupy B.

Kreatyna universal
Jest to wysokiej jakości mikronizowany monohydrat kreatyny. Kreatyna uniwersal ceniona jest za dobre połączenie ceny i efektywności.
Kreatyna universal monohydrat opinie odnośnie tej kreatyny w większość są pozytywne.

HMB to hydroksymetylomaślan, bioaktywny składnik pokarmowy. Wg niektórych badań stosowanie HMB przyśpiesza rozwój beztłuszczowej masy ciała. Kreatyna i HMB, łączenie tych składników nie jest dobrym rozwiązaniem. Pozwala w szybkim tempie nabrać masy a potem równie szybko ją stracić.

Kreatyna często stosowana jest przez sportowców, uważane są za najlepsze, legalne środki anaboliczne. Dają bardzo duże przyrosty masy mięśniowej w krótkim czasie, ważną cechą jest rodzaj przyrastanej masy mięśniowej – jest to masa beztłuszczowa. Kreatyna efekty największe daje sportowcom ćwiczącym profesjonalnie. Kreatyna działanie pokazuje też bardzo szybko, efekty stosowania będziemy widzieć już po kilku dniach. Stosowanie kreatyna na masę nie jest najlepszym wyborem, lepiej w celu przybrania masy stosować inne suplementy. Efekty kreatyny bardzo często widoczne są już po kilku dniach stosowania!

Najlepsza kreatyna ranking, nie warto wierzyć wszelkiego rodzaju rankingom i testom porównującym produkty różnych firm, ich wyniki najczęściej zależne są od tego kto rany ranking sponsoruje.

Mogłeś znaleźć ten artykuł szukając: kreatyna efekty, kreatyna na masę itp, itd.